Haljastusprojektide koostamine

Mis on haljastusprojekt?

Haljastusprojekti koostamine algab tutvumisest objektiga ja tellija soovidega. Tellija paneb paika eelarve, mille raames haljastaja saab projekti koostada, samuti esitab oma soovid ja vajadused rajatava aia osas. Näiteks koduaia puhul - kas peres on lapsi ja vajatakse mänguväljakut ning turvalist taimestikku või soovitakse grillnurka ürdiaiaga jne.
Meeles tasuks pidada seda, et muru tahab palju hoolt, pidevat niitmist, samas hoolikalt valitud puud-põõsad ja püsililled pakuvad dekoratiivsust aastaläbi ning vaeva nendega on tunduvalt vähem. Viimase aja trend on peenardel miksida ilutaimi ürtide ja köögiviljadega, kasutada haljastuses viljapuid ja marjapõõsaid.

Projekteerija
 

Esimesel kohtumisel kaardistab projekteerija objektil olemasolevad hooned, taimed, mullastiku, kustpoolt paistab päike ja kus on varjulisemad kohad ning muud olulised aspektid, millest lähtuda aia projekteerimisel. 


Eskiis

 
Eskiis on järgmine etapp haljastusprojekti loomisel. See sisaldab aia funktsionaalset tsoneerimist – kus hakkavad asetsema kõvakattega alad, istutusalad ja muud aia elemendid.
 

Aiaplaan

 
Aiaplaan. Planeerimisel pöörame tähelepanu nii funktsionaalsusele, esteetilisusele kui ka ökonoomsusele. Esitame peamised vaated, taimede täpsed istutuskohad koos liigi- ja sordinimede ning sobilike kogustega. Aiaplaaniga koos saab tellija ka taimede hooldusjuhendi.
 

Garantii

 
Projekti teostus või järelvalve. 2-aastast garantiid pakume töödele juhul, kui järelhooldus tellitakse meilt.

Overline Turundus